Co kraj, to inne rekordy

Amerykanie słyną z organizowania najróżniejszych konkursów związanych z jedzeniem na czas – jak się okazuje, nie tylko oni coraz chętniej organizują tego typu wydarzenia. Również w Polsce znalazła się znakomita okazja do prób związanych z pochłanianiem znakomitych wypieków cukierniczych, jakimi są pączki, w jak najkrótszym czasie. Tłusty Czwartek to również dzień, w którym nieco inaczej patrzymy na wszystko, w którym kalorie jakby przestają w naszym życiu odgrywać najważniejszą rolę oraz kiedy z przymrużeniem oka jesteśmy w stanie patrzeć na swoje figury. To również znakomita okazja do bicia rekordów.

Jeden z najciekawszych rekordów ustanowiony

Nie tylko Amerykanie są dobrzy w ustanawianiu spożywczych rekordów – również Polacy mają się czym poszczycić. Jeśli chodzi o jedzenie naszego tradycyjnego ciasta – o jedzenie pączków na czas – rekord padł rok temu w Poznaniu, kiedy to Wojciech Szybiński w pięć minut oraz dwadzieścia sekund pochłonął aż dziesięć tych znakomitych słodyczy. Tym samym pobił rekord sprzed roku, kiedy to zawodnik zjadł swoje smakołyki w czasie siedmiu minut i czterdziestu ośmiu sekund. Tłusty Czwartek i jego huczne obchody pokazują również, że jest to znakomita okazja do zabawy całą rodziną – w Poznaniu w 2017 roku najstarszym uczestnikiem był osiemdziesięciopięcioletni mężczyzna, a najmłodszym uczestnikiem czteroletnie dziecko. To również znakomita okazja do spędzenia nieco czasu razem, z rodziną, w przyjemnej, radosnej atmosferze. Z pewnością i w tym roku nie zabraknie chętnych do bicia tego rekordu po raz kolejny.

Bez rozgrzewki

W zasadzie do każdych zawodów można się w jakiś sposób przygotować. Pytaniem pozostaje jednak, co z konkursami tego typu? Wszak miłość do pączków może zachęcać do ich częstego spożywania – w tym przypadku jednak chyba raczej konkurs jest rodzajem pretekstu do zjadania ogromnych ilości słodyczy bez żadnego skrępowania oraz bez wyrzutów sumienia i winszowanie gościom w Rybniku – wszak to dla dobra ludzkości, nauki oraz dla bicia własnych oraz czyichś rekordów.