Jedzenie pączków na czas

Coraz chętniej w naszym kraju organizowane są dosyć nietypowe konkursy oraz nowe „dyscypliny” sportowe. Obecnie jednym z cieszących się coraz większą popularnością konkursów organizowanych  z okazji zimowego święta Tłustego Czwartku są konkursy na jedzenie pączków na czas. Być może ze względu na Amerykanów coraz bardziej przekonujemy się do takich konkursów, obserwując ich zmagania w pochłanianiu sporej ilości hot-dogów czy hamburgerów na czas. U nas jednak zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się słodkości.

Konkurs na jedzenie pączków na czas

Chociaż wciąż niezbyt nagłaśnia się konkurs na jedzenie pączków na czas, uczestników oraz zainteresowanych oglądaniem tego rodzaju widowiska nie brakuje, co więcej, ich liczba z roku na rok staje się coraz większa. Konkurs tego typu to świetna okazja nie tylko do spróbowania najlepszych specjałów w mieście, którymi chcą się pochwalić najlepsi cukiernicy, ale także możliwość popatrzenia na siebie, swój apetyt na słodycze oraz na swoja figurę z niewielkim chociaż przymrużeniem oka. W szranki staja najróżniejsi przeciwnicy, mający za cel pochłonięcie w jak najkrótszym czasie zwykle dziesięciu słodkich smakołyków, których łączy pasja do tego święta i tradycyjnych, słodkich wypieków.

Jedzenie pączków na czas

Kto organizuje konkurs?

Najczęściej dzisiaj organizatorem tego rodzaju konkursów są cechy rzemieślnicze, na przykład Cech Cukierników i Piekarzy konkretnego miasta, którzy mogą w ten sposób wypromować swoje specjały i rozsławić miasto. Patronat obejmuje zwykle miasto lub prezydent, nie brak również opiekunów medialnych. Aby przystąpić do takiego konkursu wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat oraz należy w odpowiednim czasie zgłosić się do organizatorów osobiście lub też za pomocą strony internetowej, na której można znaleźć formularze zgłoszeniowe w bardzo przystępnej formie. Jeśli więc lubisz słodycze, a Tłusty Czwartek to zdecydowanie twoje ulubione święto w całym roku, możesz próbować pobić rekord.